Home   News   UPDATED DAY 2 SCHEDULE, 2017 Outdoor Junior Atlantic Championships

UPDATED DAY 2 SCHEDULE, 2017 Outdoor Junior Atlantic Championships

Jul 13, 2017 No Comments
written by: Tennis PEI
written by: Tennis PEI
filed in:

2017 Outdoor Junior Atlantic Championships

Schedule of Play:  Day 2

Thursday, July 13, 2017

9:00 am

Aiden Drover-Mattinen vs. Mark Rainnie (u14B)

Lauchlan McDonough vs. Gryffin Minor (u14B)

Alexander Oxner vs. Cade Nadeau (u14B)

Rogan Betts vs. Jacob Brown (u14B)

Jasmine Rahman vs. Ava Ramsay (u14G)

Mia Waye vs. Darah Ross (u14G)

Cincy Chen vs. Lily Ramsay (u14G)

Isabella Baker vs. Rachael Phelan (u14G)

10:00 am

Everett Orlik vs. William Wang (u10B)

Declan Walsh vs. Teddy Worley (u10B)

10:30 am

Callum McMorran vs. Jack Foerster (u10B)

Griffin McDonough vs. Kieryn Minor (u10B)

Meghna Anand vs. Harley Ann Foubert (u10G)

11:00 am

Paige Ramsay vs. Cali Nadeau (u10G)

Sophia Gonzalez vs. Samantha Ostridge (u10G)

11:30 am

Hielke Moore vs. Matthew Van Amburg (u18B)

Julian Oxner vs. Thomas Wallace (u18B)

Noah Cameron-Howe vs. Mitchell Nel (u18B)

12:00 pm

Jacob Nobbe vs. Winner McIntyre/Nguyen (u18B)

Anna Nicolela vs. Sophie Cameron-Howe (u18G)

Isobel Anderson vs. Emma McShane (u18G)

12:30 pm

Anthony Shaw vs. Sachin Gupta (u12B)

Zachary Verboom vs. Gabriel Lacroix (u12B)

1:00 pm

Ben Hamilton vs. Mark Rainnie (u12B)

Matthew Bennett vs. Finn McMorran (u12B)

1:30 pm

Isobella Baker vs. Paige Ramsay (u12G)

Sacha Anderson vs. Mabel Gerard (u12G)

2:00 pm

Zarah David vs. Meghna Anand (u12G)

Mia Bennett vs. Sophia Burchill (u12G)

2:30 pm

Fischer Laing vs. William Nickerson (u16B)

Nabeel Kahwash vs. Noah Cameron-Howe (u16B)

Clarke Fullerton vs. Michael Oxner (u16B)

3:00 pm

Aiden Drover-Mattinen vs. Thomas Wallace (u16B)

3:30 pm

Rachael Phelan vs. Olivia Casey (u16G)

Lily Ramsay vs. Ashley Stringer (u16G)

4:00 pm

Caroline Asimakos vs. Isobel Anderson (u16G)

Jasmine Rahman vs. Cincy Chen (u16G)

4:30 pm

Sebastien Nguyen vs. Peter Drover-Crane (u10C)

Elijah Opps vs. Owen Macgillivray (u10C)

Bishop Thibeault vs. Charlie Wang (u10C)

5:00 pm

Vincent Doucet vs. (u14BC)

Andrew Hippern vs. (u14BC)

5:30 pm

Matthew Shaw vs. (u14BC)

Logan Swinamer vs. (u14BC)

6:00 pm

Under 14 Girls Consolation

Under 14 Girls Consolation

6:30 pm

Under 18 Boys Consolation

Under 18 Boys Consolation

Under 12 Boys Consolation

Under 12 Boys Consolation

7:30 pm

Under 12 Boys Consolation

Under 12 Girls Consolation

8:00 pm

Under 12 Girls Consolation

Under 12 Girls Consolation

8:30 pm (if any time permits)

Under 16 Boys Consolation

Under 16 Boys Consolation

Under 16 Boys Consolation

Under 16 Girls Consolation

Under 16 Girls Consolation

Under 16 Girls Consolation